26 Wrz

AKCJA MOTYWACJA T-05

(0)

W Internecie jest mnóstwo wpisów, filmów, zdjęć i grafik przyrównujących proces realizacji celu do walki. Mówi się: „musisz walczyć ze swoimi słabościami”, „musisz wstać, pokonać senność, wziąć się w garść i ruszyć przed siebie”, „pokonaj swoje lenistwo i biegnij do przodu”, itp., itd. Dorosły, żeby się ruszył i zaczął biegać „musi walczyć”, a dziecko?

Dziecko, wręcz przeciwnie! Ruch jest naszym naturalnym stanem. Poszukiwanie, bieganie, tworzenie, próbowanie, odkrywanie, ciekawość – o to kim się rodzimy! Ale potem idziemy do szkoły, i opuszczamy ją jako: smutni, zmęczeni, znudzeni, pozbawieni radości zombie. Widzieliście kiedyś dziecko (bo nie pytam, czy pamiętacie jak Wy byliście dziećmi – bo na pewno nie pamiętacie)? Cały czas jest w ruchu i cały czas się śmieje! A teraz rozglądnijcie się w okół – wszyscy siedzą z tempo wpatrzonym w ścianę (telewizor, ekran, tablet, telefon) wzorkiem.

A więc mój Drogi Czytelniku – od dziś nie walcz ze sobą!, nie zmuszaj się do wysiłku!, nie rób tego co trzeba!, nie osiągaj cudzych celów! – odnajdź w sobie dziecko i zacznij wreszcie żyć! SWOIM ŻYCIEM! – i tak zmarnowałeś już dość czasu 🙂

Categories: akcja motywacja

Leave us a reply

Comments (0)

to-top