23 Wrz

AKCJA MOTYWACJA T-08

(0)

Dlaczego ważny jest trener? Dziś o tym. Jeśli uprawiałeś kiedyś sport to doskonale rozumiesz, że trener nie jest li tylko od tego by pokazać właściwą technikę i dać feedback czy wykonuje się ćwiczenia poprawnie, czy nie. Właściwie, to jak się nad tym dobrze zastanowić, ta funkcja trenera jest najmniej ważna…

Najistotniejsze w pracy trenera jest motywowanie – i to rozumiane dokładnie tak jak próbuję Wam to przekazać w niniejszej akcji – czyli jako wspieranie wytrwałości.

Kiedy Ci się po prostu nie chce i szukasz wymówek jakby tu nie pójść na trening, masz świadomość, że trener na Ciebie czeka, że zapłaciłeś za jego czas, że się umówiłeś, że dałeś słowo, że będziesz na treningu. Nie chcesz wyjść na słabeusza więc, żeby nie przyjść na trening musisz mieć na prawdę dobrą wymówkę – a wymyślenie takiej wymówki zabiera więcej czasu i energii niż spakowanie torby i wyruszenie w drogę na trening. To pierwszy motywator – sam fakt obecności trenera 🙂 – resztę zrobi Twój umysł.

Drugi aspekt motywacyjny posiadania trenera (dobrego trenera) to fakt, że zawsze kiedy Ci się nie chce znajdzie dla Ciebie nowy zestaw ćwiczeń, przełamie monotonię, przepracujecie to samo ale inaczej niż zwykle. To bardzo istotny aspekt, bo nuda potrafi dołować, szczególnie na długich dystansach, a nie zawsze da się wszystko podzielić na małe sprinty.

Trzecia kwestia to natomiast umiejętność zadawania niestandardowych pytań. Nie wystarczy zwykłe „co chcesz osiągnąć?”, bardzo często, o ile nie zawsze – trzeba dotrzeć do znacznie głębszych pokładów motywacji – dlaczego tak na prawdę chcemy coś robić, dlaczego tak na prawdę chcemy coś osiągnąć. Bo tylko poznając nasze prawdziwe cele możemy je rzeczywiście osiągnąć. A pobudki do prowadzenia biznesu (zapewne tak samo jak do uprawiania sportu) są niejednokrotnie na prawdę bardzo dziwaczne :).

A czy Wy macie swoich trenerów (coach’ów) nie tylko w biznesie, ale i w sporcie? 🙂 a może sami jesteście trenerami?

Categories: firma

Leave us a reply

Comments (0)

to-top