7 Wrz

AKCJA MOTYWACJA T-24

(0)

Po mojej „akcji motywacji” świetnie widać jak upływa czas. Dokładnie tydzień temu było T-31 a dziś już jest T-24. Niestety, ale czas do najcenniejszy zasób (kapitał) jakim dysponujemy. Możemy go wymieniać na pieniądze, ale jeśli już to powinniśmy to robić po najwyższym możliwym kursie :). Z tym, że wartość takich transakcji należy rozpatrywać w szerszym kontekście.

Przykładowo jedna godzina pracy przy usuwaniu skutków wybuchu elektrowni atomowej to nie to samo co jedna godzina pracy przy produkcji teledysku. Tu i tu wymieniamy 60 minut na dolary, ale w pierwszym przypadku mamy dosyć wysokie koszty uboczne (choroba popromienna, śmierć, etc.), podczas gdy w drugim przypadku istnieje wysokie prawdopodobieństwo wystąpienia ubocznych zysków (choćby w postaci świetnie spędzonego czasu z roznegliżowanymi tancerkami).

A Wy jak wymieniacie swój czas? Jakie macie zasady i przeliczniki? Bierzecie jak leci, czy podchodzicie do tematu świadomie? Oczywiście jak ktoś się zechce podzielić (na blogu) – KOSZULKAwciąż czeka :).

Leave us a reply

Comments (0)

to-top