14 Gru

ITHUB – update #2

(2)

„ITHUB NEST umożliwia wystawianie faktur bez zakładania własnej działalności gospodarczej, dotarcie do szerokiej bazy klientów bez inwestowania w marketing oraz znalezienie sprawdzonych partnerów do realizacji złożonych projektów bez przeprowadzania rekrutacji.” – oto czym jest program NEST w „jednym zdaniu”. Jeśli chcesz się zapisać do programu napisz tutaj: nest@ithub.pl. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej przejdź TUTAJ, albo czytaj dalej. Zapraszam.

Idea ITHUB powstała ponad rok temu. Zaczęło się od tego, że jeden z „ojców założycieli” – ongiś freelncer – otrzymał propozycję udziału w projekcie, który był za duży na jedną osobę. Opcją pierwszego wyboru było założenie własnej firmy, zatrudnienie pracowników i podjęcie zlecenia. Nie było jednak na to czasu. Zlecenie umknęło sprzed nosa. Ale pozostał problem – co zrobić w przyszłości?, jak się przygotować? Zakładanie własnej firmy wiąże się z ogromnym ryzykiem. Pracownik zasadniczo nie ponosi ryzyka – ma gwarantowane wynagrodzenie – i tyle go to obchodzi. Idzie tam, gdzie płacą lepiej i dają lepsze warunki – i nie ma w tym nic złego, nie ma się na co obrażać. Z drugiej strony taki pracownik buduje wartość firmy, która do niego nie należy. Kiedy odchodzi z firmy zostawia w niej wartość, którą za opłatą (pensja) wypracował i zaczyna od nowa. Wielomiesięczne dyskusje doprowadziły do zaadaptowania na polskie warunki systemu employee-ownership. I tak powstał zręb całkiem namacalnej koncepcji, która w grudniu 2013 została obwieszczona miastu i światu – z naciskiem na miastu – Krakowowi.

Komunikat został skierowany do freelancerów, którzy byli w podobnej sytuacji (obsługa dużych zleceń), ale także do osób, które nosiły się z zamiarem zakładania własnej firmy, aczkolwiek przerażała ich cała „papierologia” i „urzędologia” z tym związana.

Odbyliśmy wiele spotkań, już w szerszym gronie. Na każdym kolejnym spotkaniu pojawiały się nowe twarze a część starych się wykruszała. Tak wykuwała się bardzo konkretna „zasada hubowania”. Omawialiśmy katalog dobrych praktyk, ustalaliśmy zasady wewnętrznych rozliczeń, sposoby zdobywania Klientów i ich obsługi. Wiedzieliśmy już, że ITHUB będzie software house’m, który będzie realizował ambitne zadania wymagające zaangażowania wielu najlepszych specjalistów IT, oraz będzie platformą do realizacji drobnych zleceń przez poszczególnych udziałowców.

I wystartowaliśmy – zakładając w ostatnią sobotę czerwca 2014 – spółkę z o.o. Od razu pojawiło się ogromne zlecenie – od międzynarodowej firmy w arcyciekawym projekcie, ale finalnie nie dogadaliśmy się co do szczegółów i współpracę zawiesiliśmy. Po okresie posuchy wakacyjnej – nastał wrzesień – i posypały się zlecenia. W tej chwili każdy kto tylko chce ma pełne ręce roboty. A ITHUB poszukuje ludzi z branży IT do nawiązania szeroko pojętej współpracy.

Jeśli więc:

1) pracujesz na etacie, ale szukasz ciekawych projektów, i/lub

2) jesteś freelancerem, który nie ma własnej firmy i chciałby mieć dostęp do pracowników umożliwiających realizację większych zleceń, lub też chciałby mieć do takich zleceń dostęp, i/lub

3) właśnie zastanawiasz się nad założeniem własnej działalność, ale masz obawy, i zanim ruszysz wolałbyś „to sobie najpierw przetestować”

zapisz się do projektu ITHUB NEST – wysyłając maila na adres: nest@ithub.pl

UWAGA! program ITHUB NEST adresowany jest do osób z Krakowa i najbliższych okolic, a w jego ramach otrzymasz:

1.) dostęp do specjalistów z branży IT

2.) dostęp do kontraktów ITHUB sp. z o.o.

3.) możliwość procesowania własnych Klientów w ramach ITHUB sp. z o.o.

4.) pełną księgowość, kadry, doradztwo prawne i podatkowe

5.) dostęp do biur coworkingowych na terenie Krakowa – nie musisz się martwić o umowy i rozliczenia z poszczególnymi biurami – ITHUB NEST bierze na siebie całą „papierologię”

6.) dostęp do wewnętrznych szkoleń (scrum, IT, etc.) oraz możliwość uczestniczenia w szkoleniach zewnętrznych („grupowy zakup szkoleń”)

7.) i wiele, wiele innych korzyści

już od 120,00 zł/mieś + VAT 🙂

a jeśli masz wątpliwości – to tym bardziej pisz na nest@ithub.pl

Categories: firma

Leave us a reply

Comments (2)

 • Waldemar 28 Lut

  Mam takie zapytanie… ponieważ chcę założyć warsztat z Hiszpanem jako wspólnikiem myśleliśmy o spółce zoo zeby nie płacić zusu i nie odpowiadac majatkiem…wiem ze ja nie musze zakładać firmy chcemy zatrudnić pania do ksiegowosci na umowe o prace dochody beda w miare duze ….pięknie mial nam to przedstawic pewien pan od posrednictwa doradctwa i ksiegowosci aczkolwiek od 3 dni nie ma odzewu …możecie mi opisac mniej wiecej od czego zaczac i czy dobrze robimy taką forme wybierając

  Reply
  • kszczypczyk 28 Lut

   ciężko tak odpowiedzieć nie znając żadnych szczegółów :/ czy mógłbyś trochę ukonkretnić swoje pytania?

   Reply
to-top