21 Lut

Moje finansowe bezpieczeństwo.

(0)

Nie, nie będzie to wpis o „cudownych formach inwestowania”, o „stuprocentowych inwestycjach”, czy o tym „jak to w tydzień zostałem multimilionerem grając na FOREXIE”. Nic z tych rzeczy. Umieszczam ten wpis późną niedzielą, w nocy właściwie. Liczę na to, że kiedy w poniedziałek rano otworzycie swoje skrzynki mailowe, i będziecie próbowali dojść do siebie uświadomiwszy sobie, że „poniedziałek stał się faktem”, szukając śmiesznych kotów poświęcicie 5 minut na wypełnienie ANKIETY. A o czym ta ankieta?

Od ponad 14 lat rozmawiam z przedsiębiorcami o ich potrzebach, bolączkach, celach i marzeniach. Zasadniczo sprowadzają się one do kilku zagadnień. Chcąc jednak sensownie i celnie przygotować ofertę „outosurcingu zarządzania” dla polskich przedsiębiorców potrzebuję Waszej pomocy. W ankiecie zamieściłem klika pytań. Wasze odpowiedzi na nie pozwolą mi ustrukturyzować wiedzę, którą już posiadam, oraz nadać zagadnieniom właściwe priorytety.

pytanie 1Gdzie widzę się za 5 lat? – HRowa sztampa 🙂 – ale ja nie chcę Wam dać pracy (wręcz przeciwnie ;)) więc nie zależy mi na tym byście dobrze wypadli. Chciałbym by każdy z Was zastanowił się nad tym, w którą stronę zmierza, gdzie na prawdę chce być – biorąc pod uwagę źródło swoich przyszłych zarobków.

pytanie 2 – Ile musiałbym zarabiać bym mógł czuć się bezpiecznie? – oczywiście nie zależy mi na podaniu kwot (bo takie informacje niewiele mi dadzą), stąd odpowiedzi odnoszące się do Waszego aktualnego poziomu zarobków. Nieważne ile każdy z Was zarabia, ważne czy potrzebuje 2x tyle co teraz, 3x tyle, a może wystarczy mu połowa :).

pytanie 3 – Ile czasu w tygodniu poświęcam na zarabianie?nie każdy z Was pracuje, więc nie pytam ile pracujecie. Interesuje mnie jednak to jak wiele czasu zajmuje Wam to co robicie by utrzymać siebie i swoje rodziny. Czy macie czas by robić coś jeszcze?, a może macie tego czasu stanowczo za dużo?

pytanie 4 – Za kogo się uważam? – oczywiście w sensie zarobkowania. Czy uważasz, że jesteś przedsiębiorcą, specjalistą, pracownikiem, freelancerem? I znów nie chodzi mi o to byście podali mi wyniki „testów preferencji zawodowych” a jedynie (albo aż) podzielili się ze mną swoim osądem na swój temat.

pytanie 5 – Kim chciałbym być w przyszłości?to pytanie wynika z poprzedniego. Chcę się dowiedzieć, czy dobrze Ci z rolą społeczną (w zakresie zarabiania) jaką aktualnie pełnisz – jeśli tak – zaznacz to samo co w pytaniu 4 jeśli nie – zaznacz tą odpowiedź, która najlepiej opisuje to do czego dążysz.

pytanie 6 – Jak chętnie podnoszę swoje kwalifikację i rozwijam swoją wiedzę? – zmiana nie przychodzi sama. Żeby coś się zmieniło trzeba coś robić. Ludzie nie rodzą się z wiedzą i umiejętnościami – za wszystkim stoi ciężka i żmudna praca – kursy, szkolenia, lektura, warsztaty, a także własne próby i błędy – wszystko to może przybliżyć Cię do celu jeśli tylko robisz to mądrze i konsekwentnie.

pytanie 7 – Czy jesteś gotowy przekwalifikować się na kogoś zupełnie innego?to najtrudniejsze pytanie, więc zostawiłem je na koniec. Tak na prawdę świadomość, że inwestowaliśmy w siebie przez kilkanaście (kilkadziesiąt?) lat i były to nietrafne inwestycje jest bardzo bolesna – ale jeszcze bardziej bolesne będzie trwanie w błędzie. Naszą największą zaletą jako ludzi jest elastyczność – jeśli jesteś gotowy się zmienić – możesz być kim tylko chcesz – serio :).

A na koniec mam dla Was jeszcze jedną wielką prośbę – podzielcie się linkiem do tego wpisu i do ankiety ze wszystkimi swoimi znajomymi (bliższymi i dalszymi), tymi z mediów społecznościowych i tymi z reala, tymi, których lubicie i z tymi, których lubicie trochę mniej. Jest taka teoria, która mówi że między każdymi dowolnymi dwoma ludźmi na świecie jest maksymalnie 6 innych osób. Jeśli więc na moją ankietę odpowie Cyber Marian – będzie to oznaczało, że spisaliście się na 6-tkę z plusem 😉 – tak czy inaczej, z góry bardzo Wam dziękuję za udział w ankiecie.

A co w zamian? Dostęp do opracowanych statystycznie i psychologicznie 😉 danych, oraz moja ogromna wdzięczność :), że już o świadomości zmiany świata (Polski) na lepsze nie wspomnę :).

 

UWAGA, UWAGA raz jeszcze => LINK DO ANKIETY

Leave us a reply

Comments (0)

to-top