6 Lip

Niezwykła siła przypadkowej sugestii

(0)

Nie dalej jak dwie godziny temu byłem świadkiem i, jak się później okazało, zupełnie przypadkowo sprawcą przedziwnej sytuacji. A było to tak. Do dystrybutora gazu podjechał z prawej strony pewien młody jegomość, a z lewej ja – trochę później. Nie słyszałem rozmowy pomiędzy jegomościem a panią z obsługi, ale kiedy wysiadałem z samochodu poprosiłem by zatankowała do pełna. Nie było by w tym nic nad zwyczajnego gdyby nie fakt, że poprosiłem ją o to takimi słowami:

– ja również poproszę do pełna

Uczyniłem to w momencie kiedy pani z obsługi jeszcze tankowała pojazd jegomościa. Po złożeniu prośby udałem się do kasy. Zanim tam dotarłem oglądałem prasę, i różne dziwne rzeczy, które podobno z jakiegoś niesamowitego powodu niektórzy ludzie czasem kupują. Nie chciałem blokować dostępu do kasy bo wiedziałem ile czasu potrzeba by zatankować do pełna gazem dwa pojazdy.

Kiedy jednak już pod ową kasę podszedłem stałem się świadkiem przedziwnej kłótni. Otóż niezwykle pobudzony jegomość, niezwykle niekulturalnie wypowiadał się o pomyłce pani z obsługi. Otóż jak się okazało – zamiast zatankować za 50 zł zatankowała do pełna.

No tak – zmęczenie, monotonia, rutyna + „prosta i oczywista sugestia” wyrażona słowem „również”. Bardzo uważajcie na to co mówicie – słowa mają wielką moc.

Categories: psychologia

Leave us a reply

Comments (0)

to-top