22 Mar

TAJEMNA WIEDZA PSYCHOLOGICZNA część 1

(0)

Przeczytaj uważnie poniższy tekst i od razu dodaj komentarz (zanim przeczytasz cały wpis). W komentarzu wpisz cyfrę określającą jak bardzo ów tekst (poniżej) pasuje do Ciebie 0 – w ogóle nie pasuje, 5 – pasuje w 100% – podaj oczywiście cyfrę od 0 do 5 :).

Pamiętaj – ten opis został przygotowany specjalnie dla Ciebie (nie pytaj jak – to już szczegóły techniczne, powiem tylko, że na podstawie danych, które zostawiasz o sobie w Internecie – na ekranie każdego komputera pojawi się tekst właściwy dla danej osoby – zgodny z IP, kukisami, i innymi takimi wynalazkami – dodam, że nie ja jestem jego autorem – ja go tylko publikuję).

 

————————TEXT GENERATED FOR: THIS IP NUMBER——————–

Masz potrzebę by ludzie cię lubili i podziwiali, jednak jesteś osobą krytyczną wobec siebie. Masz pewne wady osobowości, ale potrafisz je kompensować tym, co jest w tobie dobre. Masz duże możliwości, które wciąż pozostają niewykorzystane. O ile na zewnątrz możesz wyglądać na osobę zdyscyplinowaną i opanowaną, wewnątrz często trapi cię niepewność i martwisz się o wiele spraw. Niekiedy masz poważne wątpliwości, czy twoja decyzja była dobra albo czy twoje czyny były właściwe. Lubisz pewną ilość zmian i różnorodności, a kiedy osaczają cię ograniczenia odczuwasz niezadowolenie. Cenisz sobie własną niezależność myślenia i nie przyjmujesz cudzych twierdzeń bez przekonujących dowodów. Życie nauczyło cię, aby nie przesadzać ze szczerością kiedy się przed kimś otwierasz. Czasem bywasz osobą otwartą na ludzi, przystępną i towarzyską, ale innym razem zamkniętą, ostrożną i zdystansowaną. Niektóre z twoich marzeń wydają się być nierealistyczne.

 —————————————————————————————————————-

A więc dodałeś komentarz, i wróciłeś do czytania. Na początek wyjaśnienie – nie znam się na IP i kukisach – i tekst jest jeden, nie ma żadnych wersji – przepraszam za manipulację, a teraz pozwól, że zgadnę – podana przez Ciebie liczba to 4 (+/- 1) – prawda? Raczej skłonny jesteś uznać, że ten opis do Ciebie pasuje, niż uznać, że nie pasuje? Dlaczego? Bo to truizmy! Ogólniki! Frazesy, które pasują do każdego! A co Ci przypomina ten opis? Horoskopy? Zgadza się. Tak właśnie się je tworzy – w oparciu o efekt Forera. Nie potrzebujemy zbyt wiele by uznać, że podane przez kogoś informacje na nasz temat rzeczywiście do nas pasują. Nie zastanawiamy się nad tym, że owe informacje pasują do każdego, że de facto nie mają żadnej mocy prognostycznej, niczego nie wnoszą do naszej wiedzy. Jesteśmy leniwi poznawczo. Jeśli nie musimy to po prostu nie myślimy. A ci co o tym wiedzą potrafią doskonale wykorzystać to przeciwko nam.

Categories: psychologia

Leave us a reply

Comments (0)

to-top