20 Lis

UPDATE #1

(0)

Przez ostatnie dwa tygodnie bardzo dużo się działo. Najpierw „Tydzień Startupów” a tuż po nim „Tydzień Przedsiębiorczości”. Przedsiębiorcze środowisko Krakowa dostało więc sporą dawkę wiedzy i inspiracji – a ja miałem to szczęście, że aktywnie w tym uczestniczyłem 🙂 – zapraszam na subiektywną relację.

Zgodnie z planem opisanym w przedostatnim wpisie (TUTAJ) aktywność BRAINODE i moja skupiła się na startupach, a konkretnie na jednym, szczególnym => PRINTEE.PL.


 

pitch-printee-startup_stage_18-2016-11-03


Rozpoczęliśmy od obecności na OPEN COFFEE, gdzie otrzymaliśmy mega konkretne wskazówki odnośnie wieczornego pitchowania na STARTUP STAGE. Poszło dobrze, dostaliśmy nie tylko pochwały, ale i uwagi krytyczne, a co najważniejsze wiele ciekawych propozycji biznesowych, z których najbardziej obiecująca jest ta złożona przez Marcina Szeląg z INNOVATION NEST odnośnie ewentualnej współpracy z NOTATEK.PL. Tak minął nam dzień pierwszy – 03.11.2016.


 

katarzyna_borowicz-hive53-2016-11-04


I nastał dzień drugi – 04.11.2016 – a wraz z nim HIVE53 tym razem poświęcone rekrutacji. Przyznam szczerze, że to mój pierwszy raz na tym wydarzaniu, za to wrażenia mam wyśmienite. Super atmosfera i bardzo rzeczowe (praktyczne) prelekcje, w szczególności Kasi Borowicz – no i ludzie – mnóstwo otwartych ludzi, z którymi można było porozmawiać o naszym PRINTEE.PL, rozdać ulotki i zachęcić do rejestracji, ale co ważniejsze nawiązać nowe kontakty, m.in. z Paul James Pearson RED VIPER MEDIA ARTS.


 

enterprise_mondays


Następnie, 07.11.2016, zameldowaliśmy się na ENTERPRISE MONDAYS. To już w ogóle szaleństwo, istne tłumy. Dostaliśmy feedback po pitchowaniu z 03.11.2016 od ludzi, z którymi nie zdążyliśmy porozmawiać od razu, było to tym cenniejsze, że już kolejnego dnia mieliśmy znów pitchować – tym razem stricte przed inwestorami. Dużo czasu i energii poświęcił nam Kamil Łopata, za co raz jeszcze jesteśmy mu bardzo wdzięczni.


 

startup-day-1


I w ten sposób dotarliśmy do kluczowego dnia – STARTUP DAY – a był to wtorek 08.11.2016. Zostaliśmy wylosowani do pitchowania jako pierwsi.


 

startup-day-2


Łatwo nie było, bo i jury w składzie: Jacek Kubrak, Michał Bajda oraz Janusz Kahl, to prawdziwy top of the topPo wszystkim, kiedy emocje już opadły udało mi się z Jackiem porozmawiać o wszystkim tym co można poprawić w PRINTEE.PL, a Janusz zaprosił nas do swojego programu akceleracyjnego. My w prawdzie nie wygraliśmy, ale za to miejsce na podium zajął nasz zaprzyjaźniony startup – INSPIDO – reprezentowany przez Pawła Kuźniara – GRATULUJEMY!


 

startup-day-3


Ale to nie wszystko! Bartłomiej Świstak Piotrowski, który zorganizował całe wydarzenie, wraz ze swoją drużyną z KRAKÓW MIASTEM STARTUPÓW po pysznym obiedzie zorganizował sesje mentoringowe, z których chętnie skorzystaliśmy: Jan Marczyński, Roman Warkocz, Maciej Pasternak i oczywiście Świstak 🙂. Tak zakończył się nasz wielki dzień.


aip


Tydzień STARTUPÓW zakończył się oficjalnie wielkim wydarzeniem zorganizowanym przez Sebastiana KoliszaAkademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości. W ramach wydarzenia swoje prelekcje mieli: Natalia Maruszczak z CallPage, Mateusz Patrzałek i Ivan Kosarowicz z NESS, Cezary Augustynowicz z Buena Cloud, Roman Zadora z AVIVY i mega inspirujący biznesowo i życiowo facet – Zdzisław Dąbczyński z WIMED sp. z o.o., który teraz robi startup!. W ramach wydarzenia odbył się też PITCH CONTEST (niestety nie było nas na nim :() z 7 obiecującymi startupami, który wygrał RAILDISPO reprezentowany przez Grzegorza Bzowskiego – GRATULUJEMY!


oees-1


 

I tak zaczął się Tydzień Przedsiębiorczości, wielkim wydarzeniem w niezwykłym centrum kongresowym. Nie byłoby mnie tam gdyby nie wspominany już w tym wpisie Bartłomiej Świstak Piotrowski i jego klub networkingowy TEAM. Nie ma się tu co rozpisywać bo tam po prostu należało być 🙂 – a jeśli się nie było to koniecznie trzeba być następnym razem. Dość by wspomnieć by kongres był dla mnie doskonałą okazją do spotkania i pogłębienia relacji z wieloma wyjątkowymi ludźmi – nie wymienię tu wszystkich, ale nie mogę nie wspomnieć o: Jacku Mleczko, Piotrze Fuglewiczu, Emilii Meres, Kasi Wabik i Michale Opydo. 


ja-1


A mój Tydzień Przedsiębiorczości zakończyłem warsztatami na temat niepewności w startupach, czyli o tym dlaczego warto stosować metodę „Lean Startup” Erica Ries’a. I znów mój udział w warsztatach to efekt TEAMU oraz zdobytej tam znajomości z psychologiem i trenerem  Amadeuszem Ley.

Innymi słowy, tak jak mówiłem na wstępie, mega inspirująco i pracowicie :). A już w najbliższym tygodniu dwa ekscytujące networkingi: MKB i TEAM oraz SMOGATHON – czyli też się będzie działo ;).

 

Categories: akcja motywacja, firma

Leave us a reply

Comments (0)

to-top